דף הבית » מערכות מסחר » מערכת מסחר דמו

מערכת מסחר דמו

מסחר בשוק ההון הולך והופך לתופעה פופולארית יותר בקרב סוחרים פרטיים בישראל. עיסוק זה, שהיה נגיש בעיקר לחברות הגדולות ולגופים הפיננסיים הגדולים בעבר, הפך להיות אטרקטיבי עבור הציבור הרחב לאחר ההתפתחות הטכנולוגית של השנים האחרונות והמעבר למסחר אלקטרוני לחלוטין. עם זאת, רבים מהסוחרים המתחילים נכנסים לתהליך המסחר ללא ידע מספק וכתוצאה מכך צוברים הפסדים ונפלטים מהשוק במהרה.

מהי מערכת מסחר דמו

כאשר אדם ללא ניסיון במסחר מעוניין להיכנס לשוק ההון, עליו לצבור תחילה ידע מספק וזאת לפני שהוא מסכן כסף אמיתי. כמובן, שקריאה בספרות ולקיחת קורסים במסחר היא מומלצת מאד ויכולה לתרום להצלחה בהמשך. אך לרוב, גם לאחר סיום הלימוד התיאורטי של הסוחר, אין לו עדיין ידע ריאלי כיצד המסחר מתבצע. כאן נכנסות לתמונה תוכנות מסחר דמו.

תוכנת מסחר דמו מאפשרת לסוחרים המתחילים לחוות את חווית המסחר בשוק ההון ללא סיכון, על ידי שימוש בכסף וירטואלי. כל התהליך של קנייה ומכירה של ניירות ערך יהיה זהה, חוץ מהעניין הכספי. תוכנת מסחר דמו חינם לרוב תוצע לסוחרים על ידי אחד הברוקרים, אך עליכם לבדוק היטב שהברוקר בו בחרתם אכן מציע את האפשרות הזו ללקוחות שלו.

אילו מערכות מסחר דמו קיימות?

רוב פלטפורמות המסחר בשוק ההון מתבצעות בשני אופנים – האחת היא על ידי שימוש בפלטפורמה פנימית של הברוקר, ובמקרה כזה הדמו גם כן מפותח על ידי החברה. השנייה היא בצורה של פלטפורמות חיצוניות למסחר, כגון MetaTrader, ואז גם תוכנת מסחר דמו גם כן מתבצעת על הפלטפורמה החיצונית. תוכלו לקרוא על תוכנות הדמו הקיימות באתר של המומחים למסחר ולהבין את היתרונות של כל אחת מהן.

תוכנות מסחר דמו - מאפיינים

היתרונות שמערכות מסחר הדמו מספקות לסוחרים הם ברורים – בעזרתן הם יכולים לסחור ולצבור ניסיון, ללמוד על האפשרויות השונות שמציעות פלטפורמות המסחר, להשתמש באינדיקטורים הטכניים, ללמוד לקרוא את הגרפים, להבין את מהות מכשירי המסחר השונים ועוד.

עם זאת, קיימים גם לא מעט חסרונות. העניין הוא, שאנשים רבים שהצליחו מאד במסחר הדמו, הופכים להיות מאד בטוחים שההצלחה תימשך גם במסחר הריאלי. אך יש לזכור, שקיימים הבדלים בין המסחר הוירטואלי לריאלי מבחינת ההתחייסות הפסיכולוגית של הסוחר.

במסחר הדמו, הסוחר אינו יכול להפסיד את כספו ולכן מאפשר לעצמו לקחת סיכונים רבים יותר בלי לדאוג לתוצאות. כאשר נכנס לתמונה סיכון אמיתי, לעומת זאת, קיימים רגשות של פחד, חמדנות ועוד. מכיוון שכך, סוחרים רבים שהצליחו מאד במסחר דמו, איבדו מהר מאד את כספם לאחר המעבר למסחר אמיתי.

באיזו תוכנת דמו לבחור?

יש לציין, כי לכל סוחר מתחיל יש את הצרכים שלו ולכן גם פלטפורמות ותוכנות דמות מסוימות יכולות להיות יותר מתאימות לו מאחרות. קיים מגוון עצום של חברות ותוכנות דמו, לכן ההמלצה שלנו לסוחרים המתחילים וגם לסוחרים שכבר עושים מסחר פעיל היא להתייעץ עם מומחים בתחום.

אנו בפורטל המומחים למסחר עומדים כאן לשירותך ונשמח לספק לך מידע על מערכות מסחר דמו ללא שום עלות או התחייבות. אם אתה רוצה לחסוך זמן וכסף, כל מה שאתה צריך לעשות זה לציין את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו ניצור קשר בהקדם האפשרי.

נגישות