דף הבית » מסחר באופציות » מסחר באופציות דמו

מסחר באופציות דמו

המסחר בשוק ההון כולל בתוכו מגוון אפשרויות עצום של מוצרים פיננסיים וזה מהווה, כמובן, אחד מגורמי המשיכה שלו, יחד עם העצמאות שהוא מעניק לסוחרים הפרטיים והיכולת להרוויח מכל מקום בעולם, בלי להיות תלוי במיקום גיאוגרפי.

חלק מן הסוחרים יעדיפו השקעות בטוחות יותר, כגון אגרות חוב ממשלתיות או מלווה קצר מועד ואילו אחרים ירצו לקחת סיכונים גבוהים יותר ויבחרו לקנות מניות של חברות מוכרות או להשקיע בתעודות סל על מדדים. ישנה גם קטגוריה נוספת של סוחרים, שמעוניינים באפשרות לקבל תשואה גבוהה ומוכנים לקחת סיכון כספי בשביל כך. אנשים אלו ישקיעו לעיתים באופציות, מטבע חוץ, חוזים על הפרשים ומוצרים פיננסיים במינוף.

מסחר באופציות – הסבר

הדעה הרווחת היא, כי מסחר באופציות למתחילים הוא לא כל מומלץ משום שישנם מאפיינים ייחודיים לסוג מסחר זה וגם הסיכון הוא גבוה יותר לעומת המכשירים הפיננסיים האחרים. אופציה היא משחק סכום אפס – הסוחר מרוויח בדיוק את מה שהצד השני מפסיד וישנו סיכוי גבוה להפסיד את כל הכסף תוך זמן קצר (לעומת מניות של חברות גדולות או אג"ח קונצרני, שם זה כמעט לא קורה). אם סוחרים מתחילים בכל זאת מעוניינים באופציות, מומלץ לבצע מסחר באופציות דמו תחילה שלא יסכן את כספו האמיתי של הסוחר בשלב הראשוני.

אופציה היא מכשיר שמחירו נגזר ממחיר נכס בסיס מסוים – מניה, מדד מניות, שער מטבע חוץ, מחיר סחורה ועוד. כאשר ישנה עסקה של מכירת אופציה, המוכר למעשה מתחייב למכור את נכס הבסיס לקונה במחיר שהוסכם מראש ובתאריך שנקבע מראש. לרוכש, לעומת זאת, עומדת הזכות (אך לא החובה) לממש את האופציה לקנות את נכס הבסיס במחיר ובתאריך שנקבעו מראש. הקונה משלם פרמיה למוכר עבור האופציה.

מסחר באופציות למתחילים – דוגמאות ומאפיינים נוספים

ישנם שני סוגי אופציות שניתן לרכוש ולמכור – קול (אופציית קנייה) ופוט (אופציית מכירה). סוחר שקונה אופציית קול או מוכר אופציית פוט, חושב שמחיר נכס הבסיס הולך לעלות. לעומת זאת, אדם שקונה אופציית פוט או מוכר אופציית קול צופה שמחיר נכס הבסיס הולך להיות נמוך יותר בעת תאריך מימוש האופציה. נדגים זאת באמצעות דוגמא:

נניח שמתבצעת עסקה בין קונה ומוכר אופציה, כאשר נכס הבסיס הוא מניית אפל. מחיר המימוש שמוסכם בין שני הצדדים הוא 130 דולר ותאריך המימוש הוא 1.10.15. הקונה של האופציה משלם למוכר פרמיה של 10 דולר בעת חתימת ההסכם. אם המחיר של מניית אפל ב-1.10.15 יעמוד על 150 דולר, הרי שקונה האופציה יממש אותה וירוויח בכך 10 דולר:

150 דולר (מחיר בפועל) מינוס 130 דולר (מחיר מימוש שנקבע מראש) מינוס 10 דולר פרמיה ששולמה למוכר = 10 דולר.

לעומת זאת, אם מחיר האופציה ב-1.10.15 יהיה 100 דולר, הקונה לא יממש את האופציה ויפסיד את הפרמיה של 10 דולר בלבד. אם היה מממש את האופציה, הפסדיו היו גדולים יותר:

100 דולר (מחיר בפועל) מינוס 130 דולר (מחיר מימוש) מינוס 10 דולר פרמיה = מינוס 40 דולר.

אנו באתר המומחים למסחר עומדים כאן לרשותך ומוכנים לענות על כל השאלות שמעניינות אותך לגבי מסחר באופציות. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את הפרטים שלך באתר ואנו נדאג לחזור אליך במהירות האפשרית.

נגישות