דף הבית » מסחר במטח » מסחר רציף בלירת שטרלינג

מסחר רציף בלירת שטרלינג

אנשים שעוסקים במסחר רציף בליש"ט (לירת שטרלינג), הם בעיקר סוחרים שמעדיפים מסחר אינטנסיבי במהירות גבוהה. הטווח הגדול של תנודות במטבע זה במהלך היום מאפשר לסוחרים בליש"ט לבצע עסקאות קצרות מועד עם ציפיות לרווחים מהירים.

לירת שטרלינג בשוק העולמי

לירת שטרלינג (מסומנת באותיות GBP בבורסה) היא המטבע של בריטניה. עד לפני כ-150 שנה, לירת שטרלינג הייתה המטבע הדומיננטי בעולם, אך בגלל המצב הכלכלי הקשה בבריטניה לאחר מלחמת העולם השנייה והתנופה של ארצות הברית באותה תקופה, היא איבדה את מעמדה כמטבע החשוב בעולם לדולר האמריקאי. עם זאת, בעשור האחרון, המטבע הבריטי חווה התעוררות מחודשת בפופולאריות והפך למטבע השלישי הנפוץ ביותר בעולם אחרי הדולר האמריקאי והאירו.

לירת שטרלינג היא אחד מהמטבעות הפופולאריים ביותר בקרב סוחרים במטבע חוץ. הפופולאריות שלה נובעת בין השאר, בגלל שהתנודות בערך שלה הן יציבות מספיק ומסונכרנות עם האירו ומטבעות נפוצים אחרים. בנוסף, שיעורי הריבית בבריטניה, שגבוהים בהשוואה לארצות הברית, והכלכלה היציבה והחזקה שלה, תומכים לאחרונה בהתחזקות של הליש"ט מול הדולר האמריקאי.

מסחר בליש"ט

המסחר הרציף בלירת שטרלינג הוא דינאמי ומאופיין בדרך כלל בתנועה אקטיבית. המשתנים שמשפיעים על התנועה של הליש"טבשוק המט"ח יותר מכל, הם האינדיקטורים המקרו כלכליים העיקריים של בריטניה. בהתבסס על הצפי שלנו לגבי נתונים אלה, אנו יכולים לעצב את התחזית שלנו לגבי ההתנהגות של הליש"ט בעתיד. גם התנודתיות של שער הליש"ט, אם נסתכל על נתונים היסטוריים, היא גבוהה למדי, מה שמספק יתרון נוסף לסוחרים האוהבים מסחר מהיר.

למה להשקיע בליש"ט?

בשנת 2008, כארבעה אחוזים מסך היתרות הבינלאומית של מטבע חוץ, שהוחזקו בבנקים המרכזיים הגדולים בעולם, היו בלירות שטרלינג. לבריטניה יש את אחת הכלכלות המפותחות בעולם במונחים של מסחר ויצוא שירותים, והיא ממשיכה לשמור על מעמד דומיננטי בשוק העולמי בתחום השירותים הפיננסיים.

מעבר לזה, בריטניה מרכזת בתוכה 60% מהסחר העולמי באגרות חוב בינלאומיות, ו-40% ממסחר בנכסים זרים והיא מדינה מובילה בניהול נכסים של חלק מהאנשים העשירים ביותר בעולם. חלק מהבורסות החשובות בעולם נמצאות בבריטניה בורסת הנפט הבינלאומית, בורסת המתכת בלונדון, הבורסה לניירות ערך של לונדון וכדומה.

ניתן לראות שלמסחר בליש"ט יתרונות רבים אך כמובן שישנם גם סיכונים שיש להיות מודעים אליהם. המומחים למסחר יתנו לכם עזרה מקצועית בנוגע למסחר רציף בליש"ט ללא שום עלות או כל התחייבות. מלאו את הפרטים שלכם וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי.

נגישות