דף הבית » מסחר במטח » השוואת עמלות מסחר במטבע חוץ

השוואת עמלות מסחר במטבע חוץ

מסחר במטבע חוץ הוא תחום המסחר הגדול בעולם, המגלגל מחזורי מסחר יומיים בסכומים עתק, המגיעים למיליארדי דולרים. בעבר היה זה תחום מסחר שבו פועלים בנקים ותאגידים פיננסיים בלבד. כיום, המסחר במטבע חוץ פתוח לכל אדם המעוניין להשקיע. עם זאת, כל אדם המעוניין להשקיע חייב לעבור דרך מתווך כלשהו (חבר בורסה). ולכן למסחר במטבע חוץ עמלות שונות, בהתאם לדרך שבה בחרת להשקיע.

מסחר במטבע חוץ- עמלות

לפני שאתם מחליטים איך להשקיע, כדאי לבחון את העמלות באפיקי ההשקעה האפשריים:

בנקים – השקעה דרך בנקים תעלה לכם לרוב בעמלות גבוהות ביחס לשאר השוק. אך עם זאת, הבנק מציע פלטפורמות מסחר מתקדמות ומשוכללות, יועצים מומחים וניהול של תיק ההשקעות שלכם.

בתי השקעות – בבתי השקעות תוכלו לבחור מבין שתי אפשרויות: ניהול תיק ההשקעות על ידי בית ההשקעות, כאשר הם מבצעים את המסחר לפי הגדרות מסחר שנקבעו מראש על ידי הלקוח ובית ההשקעות. העמלות במקרה כזה יהיו על פעולות שמבוצעות דרך בנקים (כאשר על עמלות אלה, לרוב בית ההשקעה ישיג לכם הנחות משמעותיות), ועמלה באחוז קבוע משווי התיק של הלקוח. האפשרות השנייה, היא לסחור דרך בית ההשקעות באופן עצמאי. כלומר, הלקוח מבצע פקודות מסחר בעצמו, באמצעות תוכנת מסחר אינטרנטית ודרך המחשב של בית ההשקעות. במקרה כזה, העמלות יהיו נמוכות משמעותיות מהאפשרויות האחרות.

ברוקרים עצמאיים ואינטרנטיים – דרך נפוצה היא לסחור דרך ברוקרים אינטרנטיים באמצעות תוכנות מסחר אינטרנטיות. הברוקרים האינטרנטיים אינם גובים עמלות ורווחיהם נובעים מההפרשים בין המכירה והקנייה.

רוצה לדעת עוד על מסחר במטבע חוץ והעמלות שנגבות בתחום מסחר זה? צור קשר עם צוות המומחים במסחר ונשמח להעמיד את הידע והניסיון הנרחבים שלנו לשירותך.

נגישות