מסחר בקפה

המסלול של גרעיני הקפה אל חובבי המשקה ברחבי העולם מתחיל בנופים המדהימים של דרום אמריקה, אסיה ואפריקה. עם זאת, על גורלן הסופי של מיליוני שקיות הענק עם דגני הקפה הטריים מחליטים סוחרים בלונדון ובניו יורק, אשר ידועים לא רק כמרכזים פיננסיים בינלאומיים, אלא גם כערים בהן נמצאות בורסות הקפה הגדולות בעולם.

עבור רבים, אולי, תהיה זו הפתעה שקפה הוא מוצר בורסאי פופולארי, כמו פלטינה או זהב, אך למעשה קפה מדורג במקום השני בסחר העולמי אחרי נפט. פעילותם של יותר מעשרים מיליון אנשים מוקדשים לגידול, סחר וייצור של קפה ומחזורי המסחר הגבוהים בו מציינים את התפקיד החשוב שיש לקפה בעולם.

מסחר בקפה בבורסה

בגלל הפופולאריות העצומה של קפה והסחירות הגבוהה שלו, לסוחרים אפשרות להרוויח ממסחר בקפה בבורסה, כאשר העיקרון שמוביל אותם הוא היצע וביקוש. לפי עיקרון זה, אם קציר הקפה בשנה מסוימת הוא נמוך, אז מחירו של הקפה צריך לעלות. לעומת זאת, אם קציר הקפה גבוה, אז מחירו של הקפה ייפול.

בגלל שקפה הוא מוצר בורסאי לכל דבר, כדי לסחור בקפה, לא צריך להחזיק מטעי קפה משלך או לייבא קפה מברזיל או ממדינות באפריקה. כל מה שצריך לעשות, זה לפתוח חשבון מסחר אצל ברוקר בבורסה, ותוכל להיכנס למסחר בקפה מידית.

מהו סחר הוגן בקפה

הרעיון של סחר הוגן הופיע בשנות ה-40. מדובר על וויסות מחירים עולמי כדי לעזור לחקלאים במדינות שמייצרות קפה (מדובר על מדינות עולם שלישי, לרוב), לתכנן את עתידם ולשמור על רמה של מחירים קבועים לקפה. בשנת 1997 נוסד הארגון הבינלאומי של סחר הוגן וכעת המוצרים שעומדים בתנאים של הארגון מסומנים על ידו בתווית מיוחדת. על פי הנתונים של הארגון, בשנת 2009, צריכתם של מוצרים המבוססים על סחר הוגן עלה ב-15%.

כאשר אתה רוכש קפה שעומד בסטנדרטים של סחר הוגן, אתה תורם לפיתוחם של מטעי קפה קטנים ומעודד בכך חקלאות אחראית. הדבר חשוב במיוחד, משום שהקפה גדל בדרך כלל במדינות מתפתחות והחקלאים יכולים להיות מושפעים בצורה משמעותית על ידי תנודות המחירים בשוק הבינלאומי. בסחר הוגן בקפה אין כל צורך במתווך, מה שמבטיח לחקלאים מחיר קבוע ועוזר להם לספק תנאי עבודה הוגנים בייצור הקפה.

בגלל הפופולאריות והנזילות הגבוהה של מסחר בקפה, תחום זה מספק הזדמנויות רבות לרווח קצר או ארוך טווח. השאירו את הפרטים שלכם ואנו נדאג לספק לכם את כל המידע על מסחר בקפה וכמובן את כל האפשריות להתחיל לסחור בברוסה בתחום זה ובמבחר תחומים אחרים.

נגישות