דף הבית » מסחר במתכות ומשאבי טבע » מסחר בפולי קקאו

מסחר בפולי קקאו

פולי קקאו הם זרעים יבשים, מותססים ושומניים של קקאו אחרי שהוסרו מהם המרכיבים המוצקים של קקאו ושמן. פולי קקאו הם המרכיבים העיקריים בשוקולד ובמזונות כגון רטבים שונים. תחת השם "קקאו", לעתים מתכוונים גם למשקה קקאו, הידוע יותר בשם שוקו וגם לאבקת קקאו או לתערובת של חמאת קקאו.

לפני שפולי הקקאו מגיעים לקונדיטוריות השונות והופכות לשוקולד, הם נסחרים בבורסה. פולי קקאו, אבקת קקאו וחמאת קקאו נסחרים בשתי בורסות ידועות בניו יורק ובלונדון, כאשר בבורסת Intercontinental בלונדון נסחר בעיקר קקאו ממערב אפריקה ובבורסת NYSE בניו יורק נסחרים זנים של קקאו שגודלו בדרום מזרח אסיה. קקאו מסווג כאחד המוצרים הפופולאריים ביותר שאינם אלכוהול, ומסחר בקקאו מתנהל באופן רציף בזירות מסחר בכל רחבי העולם.

מאפייני המסחר בפולי קקאו

בשוק המסחר בפולי קקאו קיימים בעיקר שני סוגים של סוחרים – צרכנים של קקאו שחוששים מעליות מחירים וספקולנטים. קיים מסחר מפותח בחוזים עתידיים בפולי קקאו שנועד להגן על הקונים מתנודות מחירים גדולות. במהלך המסחר כל הפקודות צריכות לעבור דרך מערכת אלקטרונית כדי שההיצע והביקוש יהיו גלויים לכל המשתתפים.

המחירים של אבקת קקאו וחמאת קקאו נקבעים על ידי הכפלת העלות של פולי קקאו בשיעור מסוים, אשר לו בדרך כלל יש ערך קרוב ל-3.5. ניתן לאחסן פולי קקאו בשקיות או בתפזורת במשך כמה שנים, ובמהלך תקופה זו ניתן למכור ולקנות אותם פעמים רבות. לפיכך, מוצר זה מסווג כסחורה לטווח ארוך והסוחר יכול לבחור מתי הוא זמן הכדאי ביותר לסחור בה כדי להשיג רווח מקסימאלי.

החל משנת 2007, מחירי הקקאו גדלים בהתמדה עקב ביקוש גובר, בעיקר בהודו ובסין, ובגלל שנים רבות של יבולים נמוכים במיוחד בגאנה וחוף השנהב. החקלאים המגדלים קקאו, מושפעים מאד ממזג אוויר יבש, כמו גם מהיעדר מימון מספק לחומרי הדברה ודשן.

כיצד לסחור בקקאו?

מסחר בפולי קקאו מציע למשתתפים בו הזדמנות מצוינת להרוויח, אך בגלל המאפיינים הייחודיים שלו יש צורך גם להתמצא בתחום ולהתייעץ עם גורמים מקצועיים, לפחות בתחילת הדרך. אתר המומחים למסחר יעזור לכם לעשות את ההשוואה בין הגופים השונים שיכולים לעזור לכם במסחר בקקאו. אנו עובדים עם החברות המוכרות ביותר בשוק, שמתמצאות במסחר אלקטרוני בסחורות כגון זהב, נפט, קפה וגם קקאו.

אנו, המומחים למסחר מציעים את השירותים שלנו ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שאתה צריך לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלך והנציגים שלנו יחזרו אליך בהקדם.

נגישות