דף הבית » לימודי מסחר » לימוד מסחר בשוק ההון

לימוד מסחר בשוק ההון

במידה ויש בכם הרצון להגיע להצלחה בתחום מסוים, לא תוכלו לעשות את זה בלי להתחיל בקטן – לצבור ידע התחלתי, לקרוא ולהשיג מידע מכמה שיותר מקורות, להתייעץ עם מקצוענים ולהיות עקביים וסבלניים. לימוד והשקעה הוא הבסיס להצלחה בתחום שבו אתם רוצים להצטיין והדבר הזה הוא נכון במיוחד לתחום של לימוד מסחר בשוק ההון. ללמוד מסחר בשוק ההון זה לא דבר מסובך (בניגוד למחשבה הרווחת), אבל יש צורך להיות פתוח ולקבל מידע בסיסי ראשוני שרוב האנשים אינם נתקלים בו במהלך חייהם.

לימוד מסחר בשוק ההון – אילו אפשרויות קיימות?

רבים כיום בישראל מוצאים את תחום לימודי מסחר בבורסה כמרתק ומושך למדי והדוגמא לכך היא הפריחה של העיתונים הכלכליים ואתרי המסחר. הסיבה לכך היא, שמסחר בשוק ההון מאפשר לעוסקים בו חופש רב לעבודה מכל מקום וגם מרחב אפשרויות אינטלקטואלי ללא גבולות כמעט. כל סוחר יכול למצוא את הנישה שלו בתוך המסחר האלקטרוני בשוק ההון ולקרוא לאחר מכן המון מידע שפתוח לעיני כל בנוגע לתחום שבו הוא בחר.

חלק מהסוחרים המתחילים, שאוהבים ניתוח פונדמנטאלי ומחקר מעמיק, יכולים להחליט שתחום המניות הוא המתאים ביותר ואחרים יעדיפו השקעות סולידיות יותר כמו אגרות החוב. אילו מאתנו שרוצים רווחים גבוהים ומוכנים לקחת על עצמם סיכונים גבוהים יותר יכולים להיכנס למסחר ממונף באופציות או מט"ח.

בהתאם להעדפות שלכם בתחום המסחר, תצטרכו לבחור איפה וכיצד ללמוד מסחר בבורסה. כיום יש לכם אפשרויות רבות לבחור ללמוד מסחר במניות, לימוד מסחר יומי או לימודי מסחר בבורסה באופן כללי. כדי להחליט באילו תחומים של לימוד לבחור, תוכלו לענות על השאלות הבאות שיקלו עליכם את הבחירה.

מהי הרמה של הידע שלכם?

כדי להחליט על קורס הלימודים המתאים לכם ביותר, תצטרכו לתת לעצמכם ציון על הידע שאתו אתם נכנסים ללימודים. זה דומה למקרה של אדם המעוניין ללמוד לנגן על כלי נגינה או נרשם לחוג ספורט – ישנן רמות שונות של קורסים למתחילים, למתקדמים, למקצוענים ועוד. לא כדאי שאדם מנוסה ילך ללמוד מסחר בבורסה בקורס של מתחילים ובטח שלא מומלץ לאדם שלא עסק בתחום מעולם להירשם לקורס מתקדם באופציות אקזוטיות.

ישנה גם אפשרות שאין לכם איזשהו ידע מוקדם על שוק ההון, אבל כן עסקתם בתחום הפיננסים או המתמטיקה, מה שיכול לעזור במידה מסוימת בתחילת הדרך. זה לא אומר שתדעו לסחור טוב יותר מהאחרים, אבל יש סיכוי טוב שתבינו את הספרות על שוק ההון בצורה מהירה יותר מאחרים.מהו הזמן הפנוי שאתם

יכולים להקדיש ללימוד מסחר בשוק ההון?

יש המון אופציות ללמוד מסחר בדרכים שונות ומגוונות. במידה ואתם מחפשים לימוד מסחר במניות, לדוגמא, תוכלו לעשות את זה על ידי ביקורים בהרצאות פרונטליות מספר פעמים בשבוע, או לחילופין, לקבל חומר לימודי הביתה וללמוד בצורה מקוונת מול המחשב. ישנם גם קורסים שנעשים בצורה אינטראקטיבית, כאשר המרצה מעביר הרצאות אונליין ולאחר מכן עונה על שאלות המשתתפים בקורס דרך הדואר האלקטרוני.

הדבר החשוב הוא, להחליט על צורת הלימוד המתאימה לכם ביותר, כדי שלא להגיע למצב בו שילמתם על הקורס אך אינכם יכולים להשתתף בו בגלל חוסר זמן.

מהי רמתו של קורס המסחר שבו אתם מעוניינים?

לפני שמתחילים ללמוד מסחר בבורסה בקורס שאותו בחרתם, כדאי לברר קצת על ההיסטורי של מארגני הקורס והמרצים שמשתתפים בו. אחרי הכול, אתם הולכים להשקיע את זמנכם בלימודים שיכולים להשפיע על הצלחתכם במסחר ולכן כדאי שתלמדו מהטובים ביותר. יש לבדוק, האם המרצים העובדים שם הם בעצמם סוחרים שהצליחו בתחום ואילו הסמכות בעצם יש להם.

כמו כן, מומלץ לברר האם הקורס קשור לחברת מסחר כלשהי או שמא מדובר בלימודים המאורגנים על ידי חברה עצמאית. במקרים מסוימים, לימודי מסחר בשוק ההון בחינם או במחיר מוזל יכולים להיות במסגרת של פרסום חברת מסחר מסוימת. לימודים כאלה בדרך כלל הם ברמה נמוכה והמרצים במסגרות כאלה אינם מחפשים את טובת המשתתפים בקורס.

במידה ויש לך שאלות נוספות על לימודי מסחר בבורסה, אנו באתר המומחים למסחר נשמח לעזור לך ולהפנות אותך לגופים המעבירים קורסים מומלצים של שוק ההון. השאר את הפרטים להתקשרות עמך באתר שלנו ואנו ניצור אתך קשר בהקדם.

נגישות