דף הבית » סוגי מניות » מסחר בבריינסווי

מסחר בבריינסווי

בריינסווי (Brainsway)היא חברה ישראלית הנסחרת בבורסת תל אביב ועוסקת בביומד. ביומד היא קטגוריית על שמאגדת בתוכה חברות שקשורות למחקר ופיתוח בתחומים של רפואה, ביוטכנולוגיה, ביולוגיה ועוד. בבורסת תל אביב יש מדד נפרד שבו מרוכזות החברות שעוסקות בביומד, והמניה של ברינסווי נסחרת בין השאר גם במדד ת"א בלוטק, מדד יתר 50 ועוד. המכשור שאותו מפתחת בריינסווי בא לתת פתרונות טכנולוגיים למחלות נפשיות שונות, כגון דיכאון, סכיזופרניה ופרקינסון.

אסטרטגיות למסחר בבריינסווי

למניה של בריינסווי יש מאפיינים מסחר דומים לרוב מניות הביומד. מניות אלה מייצגות חלק חשוב של המסחר בבורסה בישראל והן נחשבות כמניות טכנולוגיה עם פוטנציאל צמיחה גדול. למרות שתנועת המחיר שלהן היא לפעמים די פראית, מניות הביומד מציעות הזדמנות טובה עבור הסוחרים ויכולות לשמש ככלי טוב לסוחרים שאוהבים אסטרטגיות מסחר לטווח קצר, למשל. לעתים קרובות יש למניות אלה תנודות תוך יומיות גדולות, כך שאפשר להשתמש בהן כמכשיר פיננסי למסחר יומי. המניה של בריינסווי יכולה לשמש גם כהשקעה לטווח ארוך, כי בסך הכול, התנועות של מניות ביומד מתאפיינות גם במגמתיות לאורך זמן.

גם משקיעים פעילים המשתמשים בניתוח פונדמנטאלי יכולים להשתמש במגזר הביומד בכלל, ומניית בריינסווי בפרט, לאסטרטגיות ההשקעה שלהם. הכלים, בהם עושים שימוש הסוחרים בשיטת ניתוח זו, כגון מחקר יסודי על החברה והפיתוחים שלה, חשובים מאד בתחום הביומד. חברות ביומד לעתים קרובות אינן מייצרות כל רווח לפני שהם פורצים דרך עם פיתוח מסוים בתחום הרפואה.

הקפיצה הגדולה בשווי המניה של בריינסויי, לדוגמא, הייתה בתחילת 2013, כאשר ה-FDA, מנהל התרופות האמריקאי, נתן אישור להשתמש בטכנולוגיה של החברה לטיפול בבעיות דיכאון.

סקטור הביומד והסיכונים בו                                                                                                      

מסחר במניות ביומד יכול להיות מתגמל מאוד למי שנשאר זהיר ועושה את שיעורי הבית שלו. עם זאת, מכיוון שמדובר בתחום טכנולוגי, קל להיתפס בחלום על תשואות דמיוניות או על תרופות רפואיות שישנו את העולם ויעלימו את מחלת הפרקינסון. חשוב להבין שאם אתה מכוון לרווחים עצומים על ידי מסחר בבריינסווי, סביר להניח שאתה תנחת מהר לקרקע אחרי שכמה עסקאות רעות יפחיתו את ערך של החשבון שלך.

אם כך, כשזה מגיע להשקעה במניית בריינסווי שנמצאת בסקטור הביומד, עדיף לסחור בזהירות, איפוק ולסחור רק בכסף שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד. פורטל המומחים למסחר עובד עם הגופים המקצועיים ביותר שיכולים לייעץ לך לגבי מסחר והשקעה במניית בריינסווי. תשאירו את הפרטים שלכם ונדאג שיחזרו אליכם בהקדם.

נגישות