דף הבית » מסחר במטח » מסחר בביטקוין בישראל

מסחר בביטקוין בישראל

המטבע האלקטרוני ביטקוין (bitcoin או BTC בקצרה) הוא אחד מהמכשירים הפיננסיים החדשניים ביותר שמשמשים סוחרים במטבע חוץ כיום. ביטקוין הוא מה שנקרא, "מטבע מבוזר", שמאפשר לבצע תשלומים מהירים והעסקאות שמתבצעות, נעשות בצורה ישירה וללא שום מתווכים. מסחר במטבע ביטקוין נעשה כך, שעבור עסקאות גדולות לא נגבה שום תשלום כלל, ואילו עבור עסקאות קטנות נלקח רק אחוז מזערי של עמלה מהעסקה., מה שהופך את המסחר לאטרקטיבי בחוגים שונים.

ביטקוין הוא איננו אמצעי תשלום שמונפק על ידי בנק מרכזי. זהו מטבע פרטי ולכן ההנפקה שלו, שנקראת גם "כרייה", נעשית על ידי אנשים פרטיים – "כורים", שמקבלים מטבעות חדשים של ביטקוין כתשלום. המנפיק, או ה"כורה", יכול להיות כל מי שמוכן להשתמש בכוח העיבוד של המחשב שלו כדי לשמור על עבודה תקינה של מערכת ביטקוין וליצור בסיסי נתונים חדשים שמכילים מידע על עסקאות במטבע.

התנודות הגבוהות בשער הביטקוין – הזדמנות וסיכון

ההנפקה של ביטקוין היא מוגבלת – נקבע שהכמות הסופית של המטבעות לא תעלה על 21 מיליון. זה יוצר מצב שבו, אם הביקוש למטבע עולה בעקבות עסקאות רבות יותר, כך שער הביטקוין יעלה גם כן.

עשרה מטבעות ביטקוין נמכרו בפעם הראשונה בזירת מסחר אלקטרונית ב-17.7.10 במחיר של כ-4.95 סנט אמריקאי. רק שלוש שנים מאוחר יותר, בנובמבר 2013, נרשם השער הגבוה ביותר של ביטקוין, והסתכם ב-1203 דולר. ניתן לראות שהצמיחה היא פשוט אסטרונומית ונותנת לסוחרים מרווח גדול מאד לרווחים, אך באותה עת גם סיכונים גדולים יותר, כמובן.

איך לסחור בביטקוין בישראל?

בדומה למטבעות הסטנדרטיים שנסחרים בשוק מטבע החוץ, ניתן לסחור כיום בזירות מסחר בביטקוין הרבות שקיימות באינטרנט. מסחר בביטקוין בישראל נעשה דרך אתרי מסחר בביטקוין בעברית שמתמחים בהחלפה של המטבע האלקטרוני לשקל ולהפך.

אם אתה מעוניין לסחור בזירת מסחר בביטקוין בישראל, עליך לפתוח תחילה חשבון באתר מסחר בביטקוין. בעת פתיחת חשבון המסחר, הברוקר יספק לך ארנק אלקטרוני, המאפשר לאחסן מטבעות ביטקוין במחשב שלך במקרה של רכישה. לאחר מכן אתה יכול להתחיל לנהל את המסחר שלך בביטקוין בדומה למסחר במכשירים פיננסיים אחרים בבורסה.

איך להרוויח ממסחר בביטקוין?

  • בגלל שמסחר במטבע ביטקוין כיום מתאפיין בתנודתיות גבוהה מאד ותקופות של פחד בשוק, אחת הדרכים להרוויח ממסחר בביטקוין הוא לקנות אותו בתקופות של שפל, ולאחר מכן למכור בזמן ההתאוששות של השוק. ניתן להרוויח על כך, אבל כמובן שזה כרוך בסיכון גדול יותר.
  • דרך נוספת לסחור בביטקוין הוא על ידי חוזים עתידיים בהתאם לציפיות שלך לגבי שערו של המטבע. חוזה כזה אומר שלשני הצדדים יש אחריות להעביר זה לזה את ההפרש בין השער הנוכחי של הביטקוין והערך שלו בסוף החוזה.
  • רכישת אופציות בינאריות על הביטקוין. בדומה למסחר באופציות על מכשירים פיננסיים אחרים, ניתן לרכוש ולמכור אופציות Call ו-Put בהתאם לתחזיות שיש לסוחר לגבי עתיד הביטקוין.

אם אתם רוצים להיכנס למסחר בשוק החדשני של הביטקוין, המומחים למסחר יספקו לכם את כל המידע הדרוש על שוק זה ללא שום עלות או התחייבות. השאירו את הפרטים שלכם מטה ונחזור אליכם בהקדם.

נגישות