דף הבית » סוגי מניות » מניית בזק נתוני מסחר

מניית בזק נתוני מסחר

חברת "בזק" היא חברת תקשורת ישראלית שעוסקת בתחום הטלפוניה והאינטרנט. החברה הוקמה בשנת 1984 כחברה ממשלתית, אך בשנת 2005 היא הופרטה ועברה לבעלותו של איש העסקים שאל אלוביץ'. כיום היא חברה ציבורית שנחשבת לאחת הגדולות בישראל, נסחרת במדד ת"א 25 בבורסת תל אביב ומעסיקה כ-15000 אלף עובדים.

ברבעון השני של שנת 2014, "בזק" רשמה הכנסה של כ-2.25 מיליארד שקל, שמבטאת רווח נקי של כ-800 מיליון שקל. יש לציין, כי קבוצת "בזק" כוללת גם את חברת "פלאפון", "בזק בינלאומי" וחברת הלוויין "יס", והרווח הנקי הגבוה ברבעון השני נובע בין השאר ממכירת אתר המכירות "יד2" בכ-800 מיליון שקל.

ההכנסות מהתקשורת הקווית יורדות אך ההכנסות מהאינטרנט גדלות

הפעילות של "בזק" כיום מתאפיינת בירידה מסוימת ומתמשכת בתחום התקשורת הקווית, אבל מצד שני עלייה בהכנסות מתחום האינטרנט. נתוני מסחר של מניית "בזק" מראים על מגמת עלייה מתמשכת מתחילת השנה במחיר המניה – בפברואר מחיר המניה נע סביב 5.64 ₪ ואילו בספטמבר מחיר המניה הגיע ל-6.59 ₪, לפני שירד במעט בתקופה האחרונה.

בתחום הטלפון הביתי, נמשכת זליגת הלקוחות החוצה וגם המחיר הממוצע שמשלם הלקוח לחברת "בזק" ממשיך לרדת. מספר מנויי האינטרנט, לעומת זאת, שנוגע ל"בזק" גם מבחינת התשתית שהיא מספקת, וגם מבחינת הספק "בזק בינלאומי", ממשיך לעלות באלפי לקוחות מידי רבעון. גם ההכנסה החודשית מהלקוחות עולה, וברבעון השני של 2014, לדוגמא, היא עלתה ב-2 שקלים, ל-84 שקל.

בחברת "פלאפון", שנמצאת בשליטת "בזק", חווים נטישה של לקוחות וירידה מהכנסה ממוצעת מלקוח בעקבות התחרות הגדולה בשוק הסלולר. מספר המנויים ירד ב-21 אלף ברבעון השני של 2014 וההכנסות ירדו לכ-8.1% לעומת הרבעון הראשון. עם זאת, האנליסטים מציינים שיש ציפייה לשיפור ברבעונים הבאים בעקבות השקת הדור הרביעי.

לסיכום, חברת "בזק" היא אחת החברות הידועות והחזקות בישראל וההשקעה בה יכולה להיות מתאימה למי שמחפש אפיק השקעה סולידי לטווח ארוך. בנוסף, יש לזכור כי לחברה יש מדיניות קבועה של חלוקת דיבידנדים, מה שמאפשר למחזיקי המניות שלה לקבל הכנסה נוספת במהלך השנה.

פורטל המומחים למסחר עובד עם האנליסטים המוכרים והמצליחים ביותר בשוק ההון שיכולים לייעץ לך לגבי הכדאיות בהשקעה במניית "בזק" וחברות אחרות. כל מה שאתה צריך לעשות, זה להשאיר את הפרטים שלך אצלנו והמומחים למסחר כבר ידאגו לחזור אליך במהירות ולספק לך שירות מקצועי ללא כל עלות והתחייבות.

 

נגישות