דף הבית » מערכות מסחר » איזה תוכנת מסחר הכי טובה

איזה תוכנת מסחר הכי טובה

אחת ההחלטות החשובות של כל סוחר בשוק ההון נוגעת לפלטפורמה או תוכנת המסחר שבה הוא יעשה שימוש במהלך העבודה השוטפת שלו. בחירה בתוכנת מסחר מתאימה יכולה לעשות את ההבדל בין מסחר יעיל ורווחי לבין אכזבה כללית והפסדים כספיים תכופים. אם כן, ננסה לענות במאמר זה על השאלה איזו תוכנת מסחר הכי טובה לעבוד דרכה.

סוגי תוכנות מסחר

ברמת העיקרון, תוכנות המסחר מתחלקות לשני סוגים. הסוג הראשון כולל את תוכנות המסחר שפותחו על ידי ברוקרים בצורה עצמאית וכעת הם מציעים אותם לצורך מסחר דרך אתרי האינטרנט שלהם. הסוג השני מהווה תוכנות חיצוניות שמתאימות לברוקרים שונים ואינן מזוהות עם אף ברוקר. הן אינן זמינות בדרך כלל בצורת און ליין אלא מותקנות על גבי מחשבי הסוחרים.

איזו תוכנת מסחר הכי טובה?

פלטפורמות מסחר שנבנו על ידי הברוקרים בדרך כלל מתאימות יותר לסוחרים מתחילים שאינם מעוניינים להתבלבל מבין מגוון האפשרויות העצום הקיים בשוק ההון. הממשק שלהם לעיתים קרובות הינו ידידותי למשתמש והפקודות העיקריות של קנייה, מכירה, פקודות הלימיט וצפייה בפוזיציות פתוחות הינן מודגשות וקלות לזיהוי.

מצד החסרונות, ניתן להצביע על חוסר גמישות של תוכנות אלו ומיעוט אפשרויות לסוחר המנוסה. ישנם מעט אינדיקטורים וגרפים שניתן להיעזר בהם, היסטוריית המסחר לעיתים אינה מלאה ובאופן כללי התוכנות הללו אינן מציעות אינפורמציית מסחר רבה לסוחר.

תוכנות המסחר החיצוניות, כגון  MetaTrader, שניתן ״להלביש״ אותן על גבי ברוקרים שונים, מתאפיינות במגוון אפשרויות עצום שנותן לסוחר מרווח פעולה ויכולת לנתח את המסחר שלו.

בתוכנות הללו קיימים מגוון עזרים טכניים, גרפים, היסטוריית מסחר שנים רבות אחורה ודיוק רב יותר במחירים השוטפים של ניירות הערך. בנוסף לכך, ניתן לתכנת רובוטים למסחר אוטומטי או להתקין אותם ממקורות אחרים

אם כן, לדעתנו אין תשובה חד משמעית לשאלה איזו תוכנת מסחר הכי טובה והדבר תלוי בדרישות הסוחרים. אנו סוברים כי סוחרים מתחילים ימצאו את תוכנות המסחר של הברוקרים כמועילות יותר ואילו סוחרים מנוסים יעדיפו את פלטפורמות המסחר החיצוניות.

אנו בפורטל המומחים למסחר נמצאים כאן בשביל כל השאלות שלך בנושא מסחר. במידה ואתה מעוניין לקבל אינפורמציה נוספת, השאר את פרטיך האישיים בעמוד זה ונדאג לחזור אליך בהקדם האפשרי.

נגישות