דף הבית » מסחר דרך הבנקים » מסחר דרך הבנק

מסחר דרך הבנק

האם יש לך חשש מסוים שבית ההשקעות או ברוקר המסחר שדרכו אתה סוחר בניירות ערך ייעלם יום אחד מהמרחב של היקום יחד עם הכסף שלך? האם שאלת את עצמך עד כמה אמין בית ההשקעות שלך? איזה ברוקר למסחר במטבע חוץ הוא הבטוח ביותר? בכתבה זו ננסה לבדוק כיצד ניתן למזער את החשש הזה ולהפוך את תהליך המסחר לבטוח יותר.

באינטרנט תוכל למצוא כמות עצומה של פרסום והצעות לפתיחת חשבון דרך בתי השקעות וברוקרים שונים. למרבה הצער, חלק מהחברות האלו אינן אמינות, רשומות במדינות מקלטי מס ופועלות ללא שום חוקים או רגולציה. סוחרים שמתפתים לפתוח חשבון מסחר באחת החברות הללו צפויים בדרך כלל לכאב ראש ותסכול רב במהלך העבודה שלהם.

מסחר בבורסה דרך הבנק – מהן האפשרויות שלכם?

תוך כדי מסחר בניירות ערך ומטבע חוץ רבים מגיעים למסקנה שישנם שלושה קריטריונים עיקריים בבחירת החברה שדרכה הם סוחרים – אמינות, בטיחות וביצוע מדויק של עסקאות. אם נבדוק את הקריטריונים אחד לאחד, נראה כי מסחר דרך הבנק מספק את הסחורה. בנוסף, ולא פחות חשוב, על ידי מסחר בבורסה דרך הבנק תוכלו לקבל גישה למגוון מאד רחב של אפשרויות, כגון:

  • מסחר במניות דרך הבנק.
  • מסחר בתעודות סל שמאפשר לקנות מדדים במלואם.
  • מסחר בניירות ערך זרים מארה"ב, אירופה ואסיה.
  • מסחר באגרות חוב בארץ ובחו"ל למי שמחפש השקעות סולידיות יותר.
  • מסחר במכשירים פיננסיים כגון אופציות, כתבי אופציה וחוזים עתידיים.
  • מסחר במט"ח למי שמחפש אמינות ובטיחות גדולה יותר.

מסחר דרך הבנק – אמינות ובטיחות

אמינות פירושה שהבנק (בניגוד לחברות מסחר במט"ח ובתי השקעות מסוימים) רשום במדינה מתוקנת שהיא לא מקלט מס ויש לו כל הרישיונות הדרושים כדי לנהל את פעילות המסחר לפי החוקים של המדינה. הבנקים הישראלים מחויבים לערוך ביקורת שנתית מחברות רו"ח חיצוניות ולעמוד בפני רגולציה נוקשה של בנק ישראל. בנוסף, הבנקים מעוניינים לעבוד עם הלקוחות שלהם לפי החוק והסדר המתחייב, כי יש לכך השפעה חיובית על המוניטין והתדמית שלו.

בטיחות במסחר אומרת שהחברה לא תיעלם בשלב מסוים בכיוון לא ידוע ותיקח את כל הכסף שלנו יחד אתה. תנסו, למשל, לחפש באינטרנט או מקורות אחרים על דוגמאות לגבי בנקים גדולים בישראל שנעלמו יום אחד עם הכסף של הלקוחות. לא תמצאו כאלה, כי הבנק עובד עם מספר רב של לקוחות גדולים וצפוי להרוויח הרבה יותר על ידי עבודה ביושר ובאופן חוקי. בנוסף, גם אם הבנק עומד בפני פשיטת רגל, על פי ניסיון העבר במדינת ישראל, הלקוחות שלו יקבלו פיצוי כספי מהמדינה.

פורטל המומחים למסחר ישמח לענות על שאלות נוספות שיש לך בנושא. השאר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.

נגישות