דף הבית » מסחר באופציות » מסחר אוטומטי באופציות מעו״ף

מסחר אוטומטי באופציות מעו״ף

אופציות נכנסים לקטגוריית מכשירים פיננסים נגזרים, מה שאומר כי השווי שלהן נגזר מנכסי בסיס אחרים, כגון מניות, סחורות, שערי מטבע או מדדי מניות. אופציה היא הסכם בין קונה למוכר לקנות או למכור נכס במחיר נקוב מראש (האופציה היא של הקונה).

אחד הסוגים הפופולאריים של אופציות בישראל הוא אופציות על מדד המעו״ף (מכשירים עתידיים ופיננסיים), שזהו למעשה מדד תל אביב 25, הכולל בתוכו את החברות הגדולות ביותר במשק.

מסחר באופציות - נקודות חשובות

למסחר באופציות ישנם מאפיינים ייחודיים משלו שגורמים להיות מורכב מבחינה מסוימת ופחות מומלץ לסוחרים מתחילים. בנוסף לכך, הסיכונים במסחר באופציות הינם גבוהים יחסית וישנה אפשרות לאבד את כל ההשקעה (בניגוד למניות למשל, שם זה לא סביר). מצד שני, גם הסיכויים לגרוף תשואה גבוהה במיוחד הם גדולים יותר על ידי מסחר באופציות.

מסחר באופציות מעו״ף - מאפיינים

ישנם שני סוגים של אופציות: אופציית call ואופציית put. לכל אופציה ישנו מחיר קנייה ומכירה (בהתאם למחיר נכס הבסיס המגולם בתוכו) והאדם שקונה אופציה מכל סוג מחויב לשלם פרמיה בגובה מסוים. עם זאת, הרווח של קונה אופציה call הוא אינו מוגבל באופן תיאורטי.

סוחר שמחליט כי הוא רוצה לכתוב אופציה מקבל את הפרמיה אך בזה מסתכם הרווח המקסימאלי שלו. בנוסף לכך, הוא פותח פתח לאפשרויות הפסד בלתי מוגבלות.

סוחרים שרוכשים אופציית call על מדד המעו״ף מצפים שמחירי המניות במדד זה יעלו ומעוניינים להרוויח על כך. במידה שהעליה גדולה יותר מן המחיר בו הסוחר קנה את אופציית call בתוספת פרמיה, הרי שישנו רווח לסוחר.

מי שרוכש אופציה put על מדד המעו״ף מצפה שהמדד יחווה ירידות שערים. במידה והירידות הן גדולות יותר ממחיר המכירה בתוספת הפרמיה ששולמה, יש רווח לרוכש הפרמיה.

מסחר אוטומטי באופציות מעו״ף

בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחות משמעותית במסחר האוטומטי בבורסה והתופעה הזאת לא פסחה גם על המסחר באופציות. למעשה, חלק גדול ממחזור המסחר של הבורסה בישראל מתבצע כיום על ידי רובוטים ותוכנות אוטומטיות שמופעלות על ידי אלגוריתמים מובנים. הרובוטים מסוגלים לבצע אלפי פעולות בשניה ולעשות שימוש באסטרטגיות שמבוססות על היסטוריית מסחר רחבה ואינדיקטורים טכניים רבים.

בגלל המורכבות היחסית של אופציות, מסחר אוטומטי במעו״ף יכול להיות אופציה טובה בעיקר לסוחרים הפחות מנוסים בסוג מסחר זה. זאת מכיוון שתוכנות המסחר האוטומטי מסוגלות לתכנן אלפי וריאציות של אסטרטגיות במסחר אופציות – טוב בהרבה מכל סוחר אנושי. זה יוצר יתרון גדול לסוחרים משום שאין צורך להשקיע זמן ממושך בתכנון אסטרטגיה נכונה ויעילה אלא להשקיע את הזמן באפשרויות השקעה אחרות.

מסחר אוטומטי באופציות יכול להביא גם לתשואות גבוהות במיוחד בגלל התנודותיות הגבוהה בסוג מכשיר פיננסי זה ומצד שני יקטין את הסיכונים של הסוחרים על ידי פיזור בין נכסי בסיס רבים (שמתאפשר בגלל השימוש ברובוטים של מסחר).

אנו בפורטל המומחים למסחר עומדים לשירותך בכל עת ונשמח לתת לך אינפורמציה נוספת על מסחר אוטומטי באופציות מעוף. המומחים למסחר שלנו יסייעו לך ללא שום עלות או התחייבות מצדך. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.

 

נגישות