דף הבית » מסחר במניות » מסחר אוטומטי במניות

מסחר אוטומטי במניות

מסחר בבורסה הופך בזמן האחרון לחלק בלתי נפרד מההווי הפיננסי של משפחות רבות, גם כאלה שאינן בקיאות בשוק ההון. העיתונות והתקשורת הכלכלית שהתפתחה בשנים האחרונות גרמה לאנשים להבין, כי רובם מושקעים גם כך בבורסה דרך קרנות הפנסיה, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות. גם המשבר הכלכלי שגרם לירידות משמעותיות בשווי החשבונות הפנסיוניים, הביא לכך שבמודעות למתרחש בשוק ההון גדלה.

מסחר עצמאי בבורסה

תהליך המסחר בשוק ההון הוא מגוון מאד וכולל אפשרויות רבות, הכול בהתאם לאפשרויות וההעדפות של כל סוחר. מי שנמצא רק בתחילת דרכו בשוק ההון, יכול לקבל הסבר על מסחר בבורסה ממגוון קורסים שמועברים על ידי מומחים בתחום. ניתן להירשם ללימודים פרונטאליים המועברים מספר פעמים בשבוע או גם לבחור באופציה של הרצאות וידאו אינטראקטיביות ותקשורת מקוונת עם המרצים.

בנוסף לכך, קיימים באינטרנט עשרות ומאות פורומים שעוסקים במאפייני מסחר שונים, הסברים על מכשירים פיננסיים כמו מניות, אגרות חובות, מטבע חוץ, המלצות על אסטרטגיות מסחר במניות ועוד. לפני שמתחילים להשקיע ומסכנים סכומי כסף ריאליים, כדאי מאד להכיר את הסיכונים והיתרונות בסוגי המסחר השונים ולבחור באופציה המתאימה בשבילכם.

מסחר אוטומטי במניות אונליין

השקעה במניות נעשית בדרך כלל לטווח ארוך יותר, אך גם פה ישנן אופציות רבות לסוחר המתחיל. יש אפשרות לרכוש מניות של חברות גדולות יותר, כגון בנקים, חברות ביטוח גדולות או מניות הנמצאות במדדים העיקריים. מחירי מניות אלה לא עוברים תנודות משמעותיות ולכן כדאי יותר להחזיק אותן לאורך זמן כמכשיר פיננסי שמחזיק את ערך הכסף ועושה תשואה ממוצעת של 5-10 אחוזים בשנה.

מצד שני, המניות של החברות הקטנות, שנמצאות במדדי היתר, לדוגמא, יכולים להיות תנודתיות יותר ולהשתנות בעשרות אחוזים במהלך היום. עם זאת, כדי להשקיע במניות כאלה, יש צורך לעשות מחקר פונדמנטאלי יסודי על מהות החברה, הפיתוחים ואפשרויות היצור שלה, הנתונים הפיננסיים השונים ועוד.

החברות הנסחרות בבורסה מחויבות להגיש מסמכים עם כל הנתונים הכלכליים שלהם לבורסה, כך שניתן למצוא מידע רחב שנמצא בגישה חופשית באתרים הכלכליים השונים. בנוסף לכך, תוכלו למצוא באתרים אלו הסבר על מסחר במניות, המלצות על מניות שונות ומידע רלוונטי על התפתחויות כלכליות בעולם.

מסחר במניות באינטרנט

תהליך המסחר עצמו נעשה בצורה פשוטה למדי, אך ישנה חובה לבחור ברוקר למסחר שדרכו תעשו את פעולות הקנייה והמכירה. הברוקר יכול להיות בנק, בית השקעות או חברת ברוקר אלקטרונית אחרת, והוא בעצם מתווך ביניכם לבין הבורסה תמורת עמלות מסוימות. במידה ואתם רק מתחילים בשוק ההון ולא יודעים באיזה ברוקר לבחור, כדאי ללכת על אחת האפשרויות המוכרות והגדולות יותר.

אסטרטגיה טובה להשקעה במניות צריכה לקחת בחשבון פיזור סיכונים והימנעות ממצב של "לשים את כל הביצים בסל אחד". צריך לזכור, שגם אם אתם בטוחים למדי שחברה מסוימת תצליח והמניה שלה תעלה, אין דברים בטוחים בשוק ההון. מכיוון שכך, תיק המניות שלכם צריך לכלול מניות מסקטורים שונים (פיננסים, בניה, היי טק, תעשיה, מכשור רפואי ועוד) וגם פיזור נוספות בין חברות שונות. כדאי גם לחשוב על אפשרות להוסיף מניות של חברות מחו"ל למקרה של אירוע מדיני שמשפיע על הבורסה המקומית בצורה כוללת.

מסחר יומי במניות

לא כל המסחר במניות נעשה כהשקעות לטווח ארוך. כאמור, מחירי המניות של החברות הקטנות יותר הן תנודתיות למדי גם במהלך היום, לכן במקרה זה ניתן להרוויח גם על מסחר פרופ (מסחר תוך יומי). אפשרות נוספת, היא שימוש בחוזי הפרשים שמאפשרים לקנות מניות במינוף – זוהי אופציה שניתן לקבל בעיקר דרך ברוקרים אלקטרוניים און ליין. הסוחר יכול לרכוש מספר גבוה של מניות עם הון עצמי נמוך והתשואה הפוטנציאלית שלו תגדל, כמו גם הסיכון שלו.

לבסוף, כדאי לציין גם את האפשרות של מסחר אוטומטי במניות שמתבצע על ידי רובוטים המבצעים אלפי פעולות במהלך היום. סוג מסחר זה הופך להיות לפופולארי יותר בזמן האחרון ונעשה על ידי רכישת תוכנות אלגוריתמיות ומסחר עצמאי או מסחר על ידי החברות עצמן.

אנו בפורטל המומחים למסחר עומדים כאן לשירותך ונשמח לענות על כל השאלות שלך בנוגע לסוגי מסחר במניות. במידע ואתה רוצה לחסוך זמן וכסף, השאר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו נחזור אליך עם כל האינפורמציה במהירות האפשרית.

נגישות