דף הבית » סוגי מניות » אפי פיתוח נתוני מסחר

אפי פיתוח נתוני מסחר

אפי פיתוח היא חברת בת של אפריקה ישראל שעוסקת בעיקר בתחום הנדל"ן ברוסיה ונסחרת בבורסה בלונדון. היא חווה לאחרונה עלייה בשווי שלה ונמצאת במגמת התאוששות מסוימת, לאחר שכל החברות בקונצרן של אפריקה ישראל נסחרו במחירים נמוכים בזמן משבר האג"ח של החברה והסדר החוב המתוקשר עם מחזיקי האג"ח.

את שנת 2013 סיימה אפי פיתוח עם תוצאות מעודדות יותר, כאשר הרווח שלה היה 104 מיליון דולר – עלייה משמעותית משנת 2012, אותה היא סיימה בהפסד. החלק העיקרי של הגידול ברווחי החברה שנה זו היה בגלל המשך מכירה ופיתוח של מקומות חניה ליד קניון אפימול, קניון גדול בבעלות החברה במוסקבה.

קניון אפימול והמשך ההתפתחות של אפי פיתוח

השווי של הנכס העיקרי של החברה, קניון אפימול במוסקבה, מוערך בשווי של 1.16 מיליארד יורו והוא נהנה מתפוסה גבוהה של למעלה מ-80%. רוב האנליסטים מסכימים ביניהם שעל אפי פיתוח עברה שנה מצוינת והמגמה החזקה צפויה להימשך. בשנת 2014 יש צפי לבניית תחנת רכבת תחתית על ידי החברה וגם המשך הבנייה והפיתוח סביב קניון אפימול, שצפוי להביא עוד יותר מבקרים לקניון ולהגדיל את הרווחים.

בקניון נוספו בתחילת שנת 2014 חנויות חדשות ונבנה חדר כושר עם שטח ענק. הוא מהווה כ-46% מכל נכסי החברה, ובזמן שנעשים מאמצים לפתח פרויקטים נוספים ולהוסיף נכסים מניבים לחברה, הם צפויים להביא הכנסות רק עוד מספר שנים, כך שהתלות של החברה בביצועי הקניון היא גבוהה.

נתוני מסחר של אפי פיתוח מתחילת שנת 2014 מראים על השפעה גדולה שיש למצב הפוליטי ברוסיה על ביצועי החברה. הסנקציות הכלכליות שהטיל המערב על רוסיה בעקבות המצב באוקראינה הגבירו את חששם של המשקיעים ושווי המניה של אפי ישראל צנח מ-90 סנט לאזור של 60 סנט. עם זאת, לאחרונה, עם התקדמות המשא ומתן באוקראינה, שווי המניה שב והחל לעלות, כאשר היום הוא נסחר סביב ה-77 סנט למניה.

כיום, רוב האנליסטים סבורים שהתוצאות של החברה הן טובות, החברה מציגה תוצאות יציבות, ובהתאם להמשך ההשתפרות במצב הגאו-פוליטי במזרח אירופה, אין שום סיבה שהמניה לא תמשיך לעלות.

אתר המומחים למסחר עובד עם חברות המסחר והאנליסטים הטובים ביותר של מניות בשוק ההון. אם אתה מעוניין להיכנס למסחר במניית אפי פיתוח ולקבל את כל הנתונים בזמן אמת, אנו יכולים לעזור לך ללא שום עלות או התחייבות. השאר את הפרטים שלך מטה ונחזור אליך במהירות האפשרית.

נגישות